Bandaj Fabrikası: Bandajlar hakkında yaygın yanlış kanılar

Bandajlar hakkında her zaman yaygın yanlış kanılar vardır. Bandaj Fabrikası’nın bu makalesini okuduğunuzda stereotipleri kırın ve ne olduklarını öğrenin. Bandajlarla ilgili bilmeniz gereken yaygın yanılgılar şunlardır:

Bandajlar pamuktan yapılır

Bandaj yapmak için pamuğun en iyi malzeme olduğu doğru olsa da, polyester, naylon ve likra gibi diğer malzemelerden yapılmış birçok bandaj vardır. . Bandaj Fabrikası da bu malzemelerden bandaj üretmektedir. Yaygın yanılgı, kullanılabilecek tek bandajın pamuklu bandajlar olduğudur.

Bandajlar düzenli olarak değiştirilmelidir Bandajlarınız

kirlendiği için düzenli olarak değiştirmeniz gerekir. Ancak yaygın bir yanılgı, bandajlarınızı değiştirmezseniz kirlenmeyeceği yönündedir.

Bandajlar sık ​​sık değiştirilmelidir Bandajlarınızı

2-3 günde bir değiştirmeniz gerektiği doğrudur. Ancak bandajlarınızı sık sık değiştirmeniz doğru değildir. Bunun nedeni pamuktan yapılan bandajların diğer malzemelerden yapılan bandajlara göre daha çabuk kirlenmesidir.

Bandajlar sık ​​değiştirilmelidir

Pamuktan yapılan bandajlar, diğer malzemelerden yapılan bandajlara göre daha çabuk kirlenir. Bunun nedeni, pamuklu bandajların nemi emen doğal liflerden yapılmış olmasıdır. Diğer malzemelerden yapılan bandajlar, nemi emmeyen sentetik liflerden yapılır.

Bandajlar yaralar için en iyi çözümdür

Bu, bazı insanlar tarafından sürdürülen bir efsanedir. Bandajlar yarayı kir, bakteri ve mikroplardan korudukları için yaralar için en iyi çözümdür.

Bununla birlikte, bandajlar yaralar için en iyi çözüm değildir çünkü giymeleri rahatsız edici olabilir ve cilt tahrişine neden olabilir.

Yaralar ağrılı olabilir

Bir yara için en iyi çözüm, iltihap önleyici içeren bir merhem kullanmaktır. Yaranın kendisinden daha fazla rahatsızlığa neden olabileceğinden bandajlardan kaçınmalısınız.

Bandajlar yaranın enfekte olmasına neden olabilir Bir yara için

en iyi çözüm, iltihap önleyici içeren bir merhem kullanmaktır. Yaranın kendisinden daha fazla rahatsızlığa neden olabileceğinden bandajlardan kaçınmalısınız.

Bir yarayı kapatmak için bandaj kullanılır

Bu da bazı insanlar tarafından sürdürülen başka bir efsanedir. Bandajlar yarayı kir, bakteri ve mikroplardan korudukları için yarayı kapatmak için kullanılır.

Bununla birlikte, bandajlar bir yarayı örtmek için kullanılmaz çünkü giymek rahatsız edici olabilir ve cilt tahrişine neden olabilir.

Bandajlar bir yarayı tedavi etmek için kullanılır.

Bu, bazı insanlar tarafından sürdürülen başka bir efsanedir.

Bandajlar tıbbi bakıma gücü yetmeyen kişiler içindir.

Bandajlar, normal bir bandaj için çok büyük olan yaraları kapatmak için kullanılır.

Bandajlar, yaralarını uzun süre kapatmak zorunda kalan kişiler içindir.

Bandajlar, uygulandığında belirli bir pozisyonda olması gereken kişiler içindir.

Bandajlar, bandajlarını düzenli olarak değiştirmek zorunda kalan kişiler için değildir.

Bandajlar, bandajlarını birkaç saatte bir değiştirmesi gereken kişiler için değildir.

Bandajlar, yaralarını giysilerle kapatmak zorunda kalan insanlar için değildir.

Bandajlar acı çeken insanlar için değildir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir